Realitní kancelář Shiffer-reality - nabízíme prodej i pronájem nemovitostí - rodinné domy, byty,pozemky, chaty, chalupy a nebytové prostory. Věříme, že si z naší nabídky vyberete nemovitost,která bude splňovat všechny Vaše požadavky. Naše realitní kancelář se zaměřuje předevšímna prodej bytů, pronájem bytů, prodej domů,pronájem domů, prodej nebytových prostor,pronájem nebytových prostor, prodej pozemků.
Sny se plní s SHIFFER REALITY
konktaktujte nás
volejte: 731 164 109
pište: info@shiffer-reality.cz

Rychlá volba:

Jedna z věcí, které žadatele o hypotéku z pochopitelných důvodů zajímají, je odpověď na otázku, jak velkou hypotéku může člověk při určitých příjmech získat. Na to není jednoznačná odpověď, ani neexistuje žádná univerzálně platná kalkulačka, která by to dovedla vypočítat. Proč tomu tak je? Hlavní důvody jsou dva. Za prvé: výše příjmů je hodně důležitá, ale záleží i na dalších skutečnostech, především na hodnotě zástavy. Za druhé: v každé bance je to jinak.

Vpředcházejících dílech jsme se zabývali výběrem banky a podrobně jsme si prošli všechny dokumenty, které k vyřízení žádosti o hypotéku budete potřebovat. Jejich aktuální seznam získáte v příslušné bance, kde vám její pracovníci také ochotně vysvětlí všechny potřebné náležitosti, například jak přesně má podle dané banky vypadat ověřené daňové přiznání apod. Ačkoliv na první pohled to vypadá složitě, ve skutečnosti shromáždění podkladů a podání žádosti není nic hrozného a většinu dokumentů lze zajistit během pár hodin. Obnáší to jednu návštěvu katastrálního úřadu a jednu návštěvu mzdové účtárny (v případě zaměstnanců) nebo finančního úřadu (v případě OSVČ a podnikatelů).

Banky mají na nemovitosti svoje odborníky, jejichž úkolem je zkontrolovat výpisy z katastru, prostudovat odhad a případnou další dokumentaci. Jestliže se pracovníkovi banky něco nezdá, může nasednout do auta a zajet se na nemovitost osobně podívat. Někdy se k osobní dohlídce přistupuje automaticky  (například u velkých úvěrů).

Možnosti a podmínky čerpání hypotéky nejsou u všech bank stejné a hodně se liší také podle účelu hypotéky – jinak vypadá situace při koupi rodinného domu a jinak při jeho výstavbě. Přitom i způsob a průběh čerpání může ovlivnit celkové náklady hypotéky.

Dobrý den,
chceme si vzít hypotéku na domek, ale bojíme se, abychom se přijetím vysokého úvěru nedostali později do problémů – například až přejdeme na eura. Jaké vyhlídky má dnes člověk, který na sebe přijme tak vážný závazek, jako je hypotéční úvěr? Milan a Anna Klusákovi, Roudnice nad Labem

Zobrazuji všechny záznamy. ( celkem 5)